Zarabianie na zdjęciach

Interesujesz się fotografią, robisz niezłe zdjęcia, ale chcesz robić jeszcze lepsze. Już wiesz, że lepszy sprzęt nie zawsze jest gwarancją lepszych zdjęć, ale z pewnością w tym pomaga: lepsza ostrość, większa matryca i ładniejszy bokeh. To wszystko wiąże się z kosztami. Więc może zacząć sprzedawać swoje fotografie?

Wcale nie musisz od razu rozsyłać swojego portfolio do agencji reklamowych, albo próbować swoich sił jako fotograf ślubny. Możesz niejako przy okazji robić to, co lubisz oraz zarabiać na nowy sprzęt fotograficzny.

pieniądze

Najlepszym rozwiązaniem są banki zdjęć. Jest ich bardzo dużo i trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, który gwarantuje największe zyski. Ich wadą jest to, że każde zaoferowane zdjęcie trzeba dobrze opisać, bo bez tego będzie nie do wyszukania przez potencjalnego klienta. Sam sprzedaję fotki w kilku bankach zdjęć i mozolne ich tagowanie było bardzo uciążliwe.

Od pewnego czasu zainteresowałem się serwisem Wirestock, gdzie wystarczy wrzucić zdjęcia, a pracownicy serwisu sami je opiszą i do tego zamieszczą w wielu bankach zdjęć (więcej, niż sam byłbym w stanie). Istnieje oczywiście opcja podpowiedzi osobom opisującym z jakiego miasta, kraju jest sfotografowany obiekt, albo co chcieliśmy pokazać. Jest również ważna opcja oznaczania zdjęć jako reporterskich, co umożliwia sprzedaż także zdjęć mających wszelkiego rodzaju napisy, znaki itp.

Początkowo byłem sceptyczny, tym bardziej, że pierwsze 2-3 miesiące nie generowały większych zysków, niż w przypadku Shutterstocka czy AdobeStocka. Jednak potem nastąpił przełom. Nie są to wprawdzie kwoty, dla których mógłbym zrezygnować całkowicie z innej pracy, ale pozwalają realnie oszczędzać na drogi sprzęt fotograficzny.

Jeśli chcesz spróbować, wejdź i zarejestruj się na Wirestock

Akrobatyka

Zdjęcia sportowe są wdzięcznym tematem fotografii. W zależności od dyscypliny i miejsca rozgrywania zawodów lub treningu, można się skupić na detalu i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *