Kontakt

dr Henryk Niestrój

Fotografia jest moją pasją. Interesowałem się nią już wiele lat temu, ale dopiero od 2016 r. zacząłem się nią zajmować intensywniej i nieustannie staram się doskonalić swój warsztat. Przez kilka lat byłem zastępcą dyrektora, a potem pełniącym obowiązki dyrektora Narodowego Archiwum Cyfrowego, mającego największy zbiór fotografii wśród archiwów państwowych w Polsce. NAC przechowuje ponad 15 mln oryginalnych fotografii, począwszy od końca XIX wieku aż po czasy współczesne.

Od początku jestem wierny marce Pentax. Pierwszym aparatem był Pentax K-S2. Obecnie jest to Pentax KP, często z analogowymi, starymi obiektywami. I nadal szukam własnej drogi rozwoju w dziedzinie fotografii.

Poza fotografią, której poświęcony jest ten serwis internetowy, interesuje mnie historia Górnego Śląska, o czym można poczytać w serwisie Silesia. Górny Śląsk – historia i teraźniejszość
Zawodowo jestem od lat związany z archiwami państwowymi i tej tematyki dotyczy treść serwisu Rotulus. Achiwistyka, aktoznawstwo, neografia gotycka.

Zajmuję się też odczytywaniem dawnych dokumentów w języku niemieckim, pisanych tzw. neogotykiem oraz ich tłumaczeniem na język polski. Więcej o tych usługach na stronie Kurrenta. Tłumaczenie i odczytywanie dawnego pisma.


e-mail: henryk.niestroj@gmail.com

Moje portfolio na Adobe

Pod tym adresem można zamówić wydruki wybranych zdjęć: https://wydrukujfotografie.pl/Henryk.Niestroj

Chcesz więcej zarabiać na sprzedaży zdjęć, ale nie chcesz tracić czasu na ich tagowanie? Zobacz serwis Wirestock

Chcesz zarabiać na swoich zdjęciach w shutterstock? Kliknij tutaj

Polecam swoje zdjęcia do komercyjnego wykorzystania: Kliknij na shutterstock

Zobacz profil na:

foto.arcaion