Kontakt

Henryk Niestrój

Fotografia jest moją pasją. Interesowałem się nią już wiele lat temu, ale dopiero od 2016 r. zacząłem się nią zajmować intensywniej i nieustannie staram się doskonalić swój warsztat.

Od początku jestem wierny marce Pentax. Pierwszym aparatem był Pentax K-S2. Obecnie używam głównie pełnoklatkowego K-1. Nie unikam przy tym wykorzystania analogowych, starych obiektywów.

Nie jestem zawodowym fotografem, ale wykonuję sesje na zlecenie. Jeśli więc interesuje Cię współpraca w tym zakresie (Opole i okolice), proszę o kontakt na maila. Kilka przykładów zdjęć znajdziesz na tej stronie.

e-mail: henryk.niestroj@gmail.com

Zapraszam do obserwowania mojego profilu na facebooku oraz instagramie

Poza fotografią, której poświęcony jest ten serwis internetowy, interesuje mnie historia Górnego Śląska, o czym można poczytać w serwisie Silesia. Górny Śląsk – historia i teraźniejszość
Zawodowo jestem od lat związany z archiwami państwowymi i tej tematyki dotyczy treść serwisu Rotulus. Achiwistyka, aktoznawstwo, neografia gotycka.

Zajmuję się też odczytywaniem dawnych dokumentów w języku niemieckim, pisanych tzw. neogotykiem oraz ich tłumaczeniem na język polski. Więcej o tych usługach na stronie Kurrenta. Tłumaczenie i odczytywanie dawnego pisma.

Zapraszam do banku zdjęć, gdzie można bezpośrednio zamówić także wydruki fotografii – Wirestock